Вести

Стојанов: Задоволен сум од првата полусезона, целта е опстанок, но ако се укаже шанса, ја напаѓаме Европа!

2.284 Академија Пандев денеска забележа нов пораз од актуелниот шампион Вардар, откако во Скопје, на арената „Филип Втори“, загубивме со 3:1. По завршувањето на натпреварот, […]

Академија Пандев и го честита 95-годишното постоење на Беласица

2.613 Фудбалскиот клуб Беласица утре одбележува 95 години од своето постоење, јубилеј со кој можат да пофалат мал број клубови во земјава. Беласица има огромен […]