Вести

Непознавањето на Статутот, Правилниците и останатите прописи на ФФМ никого не ослободуваат од одговорност

2.727 Почитувани, Знаеме дека навистина ова стана премногу и почнува да наликува на некоја серија со ново продолжение. Но, по последното соопштение на ФК Шкендија […]

Ја респектираме Шкендија, но правилата на ФФМ мора да се почитуваат

3.769 По повод вчерашниот натпревар меѓу Шкендија и Академија Пандев во кој се брутално прекршени актите и правилата на ФФМ, нашиот клуб поднесе жалба до […]

Пораз во Тетово, но победата ќе се бара на „зелена маса“

4.683 Нашата екипа, со пораз се враќа од Тетово против лидерот Шкендија (1-0), но трите бода ќе ги бараме на „зелена маса“. Имено, во 21. […]

Младите надежи на Академија Пандев доминираат

4.512 Младите фудбалери на Академија Пандев продолжуваат со одличните игри на меѓународните купови и пријателските средби. Нашите дечиња денес и вчера забележаа две победи, едно […]

Од четвртото место тргнуваме кон Европа

3.025 По двомесечната пауза, утре продолжува Првата македонска фудбалска лига со натпреварите од 19. коло. Академија Пандев почнува во Скопје каде гостува на екипата на […]

Ја прекинавме лошата серија – реми против Сумкајит

1.551 Академија Пандев ја прекина серијата порази на подготовките во Анталија и одигра нерешено против азербејџанскиот Сумкајит (1-1). Конечниот резултат беше поставен во првото полувреме […]

Несреќен пораз во третиот натпревар

1.632 Трет пораз за Академија Пандев на подготовките во Анталија. Натпреварот против Младост Лучани беше рамноправен, но во 80. минута Киковиќ постигна гол за победа. […]

Краковија подобра од Академија Пандев

1.621 Екипата на Академија Пандев доживеа пораз и на вториот контролен натпревар во Анталија. Нашиот тим поведе со 1:0 во 17. минута од мечот преку […]

ОГРОМНА ЧЕСТ: Академија Пандев ВИП гостин на најмасовниот турнир за млади категории во светот

1.789 Одличната работа во Академија Пандев од ден на ден добива се повеќе признанија во Европа и светот. Едно од нив дојде од Шведска. На […]