Вести

Зоран Ивановски со 90 минутен успешен настап во ремито со Хрватска

1.892 Македонската репрезентација до 19 години денес успешно ги започна квалификациите во Р. Чешка, која воедно е  и домаќин на турнирот. Во првиот натпревар избраниците […]

Шест игачи на ФК Академија Пандев со репрезентативни обврски

1.876 Дури шест играчи на нашиот сениорски тим отсуствуваат од тренажниот процес на тимот. Имено сите шест играчи се со обврски кон националните селекции на […]

Стефан Костов се враќа во редовен тренажен процес после повредата

1.888 Нашиот фудбалер Стефан Костов, се приклучува во редовниот тренажен процес. Имено, Костов се здоби со незгодна повреда на бутниот мускул на натпреварот со ФК […]

Одигран првиот контролен натпревар во Самоков

2.174 Академија Пандев денес стартуваше со одигрувањето на подготвителните натпревари. Во тренинг базата на Локомотив Пловдив во Самоков се одигра првиот контролен натпревар. Бугарскиот тим […]

Академија Пандев ќе бидат учесници на ВИП турнирот ,,Готиа Куп” во Гетеборг, Шведска

2.170 ФК Академија Пандев придружена од филијалата ФК Еуроспорт Куманово во генерација 2001 ќе бидат учесници на ВИП турнирот ,,Готиа Куп” кој се одржува во […]

Се работи напорно за што подобро издание во новата сезона

2.187 Четврти ден од подготовките. Се работи напорно за што подобро издание во новата сезона.  

Пораз на Академија Пандев за крај на сезоната во ПМФЛ

2.034 Екипата на Академија Пандев забележа пораз од 1:2 против екипата на Силекс на домашен терен. Нашиот тим беше поразен од гостинот од Кратово со […]

Да ја завршиме со победа премиерната сезона во елитата

1.634 Академија Пандев денеска пред своите навивачи ја завршува историската сезона во Првата македонска фудбалска лига. Противник ни е Силекс кого не успеавме да го победиме во […]

Академија Пандев подобра од Вардар во финалето од Купот на Македонија за пионери!

2.850 Пионерите на Академија Пандев славеа во фудбалскиот Куп на Македонија, откако во финалето го совладаа тимот на Вардар со минимални 1:0. Двете екипи одиграа […]

Академија Пандев по пресврт загуби од Вардар

1.825 Екипата на Академија Пандев загуби со 3:2 во претпоследниот натпревар од сезоната на гостувањето кај екипата на Вардар. Вардар беше тимот кој ја имаше […]