Вести

Академија Пандев со три претставника на обуката за напреден спортски менаџмент и спортска администрација

1.656   Денеска во домот на АРМ се одржа обука за напреден спортски менаџмент и спортската администрација на Олимписките спортски организации во општина Струмица. Обуката […]

ИН МЕМОРИАМ: Почина Ристо Дориев

5.599 По кратко боледување на 47 годишна возраст синоќа почина Ристо Дориев, татко на фудбалерот на Академија Пандев, Љупче Дориев. Ристо Дориев остави голем белег […]

Тренинг камп на Македонија У 21, повик за Јованов и Крстовски

2.011 Нашите млади играчи Ване Јованов и Марио Крстовски од денес до 21.12.2018 ќе присуствуваат на тренинг кампот на селекцијата на Македонија за играчи до […]

Александар Стојанов и Љупче Дориев од Академија Пандев номинирани за тренер и фудбалер на годината

2.173 Како и секоја година, така и оваа, ќе се одржи манифестацијата „Најдобри во македонскиот фудбал“ за сезона 2017/2018. Во категоријата за најдобар фудбалер во […]

Академија Пандев против Победа во полуфиналето во Купот на Македонија

1.501 На денешната ждрепка која се одржа во просториите на ФФМ, беа одредени полуфиналните парови во Купот на Македонија. Академија Пандев за противник ќе го […]

Академија Пандев убедливи против Кораб за полуфинале

1.690 Со убедииви 6:1 на гостински терен против ФК Кораб во Дебар, фудбалерите на ФК Академија Пандев се пласрираа во полуфиналето на Купот на Македонија. […]

Реми против Вардар за крај на есенската полусезона

1.257 Со реми без голови заврши денешниот дерби натпревар помеѓу екипите на Академија Пандев и Вардар, кој се одигра на стадионот „Кукуш“ во Турново. Самата […]

ФК Академија Пандев со полн плен на гостувањето против Шкендија

1.701 Со голот на Марио Крстовски во 26 минута од натпреварот, ФК Академија Пандев беше поуспешна од првопласираната Шкендија. Голот на Крстовски беше доволен за […]

Реми на гостувањето против Ренова

1.355 Со еден освоен бод екипата на ФК Академија Пандев се враќа од госувањето во Тетово против екипата на Ренова. Иако по создадените шанси и […]

„Академија Пандев“ со нови три бодови против прилепска „Победа“

1.438 Во Турново во рамките на 15 коло од ПМФЛ „Академија Пандев“ славеше со 2:1 против екипата на „Победа“ од Прилеп.  Резултатски натпреварот го отвори […]