Клупски новости

Прочитајте за активностите и новостите поврзани со Академија Пандев

Турнир за младински категории

Турнир за младински категории

Изминатите три дена, кадетско-пионерската екипа на Академија Пандев предводена од тренерот Милан Василев учествува на престижниот турнир за младински категории „Фудбал френдс“ во Фоча - Босна и Херцеговина. Покрај нашата екипа која е единствен претставник од...

прочитај повеќе
Продажбата на билети за реванш натпреварот од УЕФА Конференциска Лига

Продажбата на билети за реванш натпреварот од УЕФА Конференциска Лига

Од денес започнува продажбата на билети за реванш натпреварот од УЕФА Конференциска Лига помеѓу екипите на Академија Пандев и Лехија Гданск од Полска. Натпреварот се игра во четврток (14.07.2022) на тренинг центарот на ФФМ – Петар Милошевски во Скопје, со почеток во...

прочитај повеќе
Вчера банкрот, денес фузија, утре директно во групна фаза Лига на Шампиони?

Вчера банкрот, денес фузија, утре директно во групна фаза Лига на Шампиони?

Академија Пандев за точно четири денови по втор пат во својата 12-годишна историја ќе настапува во квалификациски меч од европските клубски натпреварувања. Ние сме целосно фокусирани за што подобра презентација на македонскиот фудбал против еден многу силен и сериозен...

прочитај повеќе
Давид Бошески ја засилува конкуренцијата на штоперската позиција

Давид Бошески ја засилува конкуренцијата на штоперската позиција

Академија Пандев го ангажира 19-годишниот централен дефанзивец од екипата на ФК Пехчево каде настапуваше минатата сезона во втората македонска фудблска лига. Се работи за талентиран фудбалер кој се придружува на пејадата млади фудбалери кои се иднината на клубот....

прочитај повеќе
Марко Алчевски го продолжи договорот до 2026-та година

Марко Алчевски го продолжи договорот до 2026-та година

Еден од најдобрите млади голмани во Македонија, денеска го продолжи договорот со клубот кој истекуваше за 6 месеци. Иднината на Академија Пандев се младите играчи, а Алчевски како капитен на У-21 репрезентацијата на Македонија ќе биде еден од темелите на клубот во...

прочитај повеќе
Нов централен одбранбен играч на ФК Академија Пандев

Нов централен одбранбен играч на ФК Академија Пандев

Душан Јоковиќ е нов централен одбранбен играч на ФК Академија Пандев. Тој е поранешен играч на ФК Пролетер од Нови Сад , ФК Металац и поранешен репрезентативец на Србија У-21. Му посакуваме многу успех во нашиот...

прочитај повеќе
Сениорите веќе четврти ден напорно се припремаат за настапот во УЕФА Конференциската Лига

Сениорите веќе четврти ден напорно се припремаат за настапот во УЕФА Конференциската Лига

Се до 19-ти јуни ќе се тренира во Струмица на СЦ Пандев, од каде се заминува во Банско, Бугарија. Закажани се четири контролни натпревари, против екипите на Балкани (Косово) и бугарските прволигаши Черноморец, Левски и ЦСКА...

прочитај повеќе
Генерацијата 2004/05 учестуваше на еден од најсилните балкански турнири за млади

Генерацијата 2004/05 учестуваше на еден од најсилните балкански турнири за млади

Академија Пандев со генерација 2004/05 учестуваше на еден од најсилните балкански турнири за млади категории "Kup Prijateljstva" кој се одржува во Златибор - Србија. Нашите надежи одиграа три натпревари, нерешено без голови против ФК Сараево, минимален пораз 1-0 од...

прочитај повеќе

Контактирајте нѐ

Сакате да не прашате нешто или да ни пратите порака? Искористете ја формата.

11 + 12 =