+389 75 291-098 ; +389 34 612-955 [email protected]

Добредојдовте на порталот на Академија Пандев

Бидете во тек со активностите на вашиот омилен клуб

Следен натпревар:

Денови

:

Часови

:

Минути

:

Секунди

Клупски новости

Марко Алчевски го продолжи договорот до 2026-та година

Еден од најдобрите млади голмани во Македонија, денеска го продолжи договорот со клубот кој истекуваше за 6 месеци. Иднината на Академија Пандев се младите играчи, а Алчевски како капитен на У-21 репрезентацијата на Македонија ќе биде еден од темелите на клубот во...

прочитај повеќе

Нов централен одбранбен играч на ФК Академија Пандев

Душан Јоковиќ е нов централен одбранбен играч на ФК Академија Пандев. Тој е поранешен играч на ФК Пролетер од Нови Сад , ФК Металац и поранешен репрезентативец на Србија У-21. Му посакуваме многу успех во нашиот...

прочитај повеќе

Пријатели

За Академија Пандев

ФК Академија Пандев е македонски фудбалски клуб од градот Струмица. Од 2017 година е дел од Првата македонска фудбалска лига. Академија Пандев е проект на македонскиот фудбалер Горан Пандев.

Клубот е создаден во 2010 година како академија која работи само со младинските категории, но од 2014-та формира свој прв тим и започнува да се натпреварува во сениорските лиги……..

 

Престојни натпревари во лига

17:00 15.05.2022
ФК ШКУПИ 1927
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

Му служиме на фудбалот од 2010 година

Придонесот на Академија Пандев во промоцијата на фудбалот во Македонија и светот е ценет

Нашиот клуб е нашето семејство

Како и во секое семејство, така и во нашето ние се грижиме еден за друг

Спонзори и пријатели

Контактирајте нѐ

Сакате да не прашате нешто или да ни пратите порака? Искористете ја формата.

10 + 14 =