Од денес започнува продажбата на билети за реванш натпреварот од УЕФА Конференциска Лига помеѓу екипите на Академија Пандев и Лехија Гданск од Полска.

Натпреварот се игра во четврток (14.07.2022) на тренинг центарот на ФФМ – Петар Милошевски во Скопје, со почеток во 17.00 часот.

Продажбата ќе се одвива на следните продажни места:

Скопје:

ЛитератураМК Super Store – City Mall

ЛитератураМК – ТЦ Буњаковец

ЛитератураМК – Веро Центар

ЛитератураМК – улица Македонија

ЛитератураМК – ГТЦ приземје

ЛитератураМК – Ramstore Mall

ЛиератураМК – East Gate

Југотон – ГТЦ 1

ЈК Травел – ТЦ Бисер

Макпетрол Илинденска

Макпетрол Козле

Макпетрол Влае

Велес: Унисон

Прилеп: ТА Бран

Куманово: Тобако Агора (ТЦ Гарнизон, Куманово)

Тетово:

Тобако Монако

Гранд Тобако

Гостивар: Тобако Вона Пет (кај судот)

Tobacco BnB

Охрид: ТА Вис Пој

Битола: ЛитератураМК,

Вагабонт Тобако

Радовиш: Халкидики Травел

Струмица: ТА Сафари

ЛитератураМК

Цената на влезницата е 200 денари, а за влез на стадионот покрај влезницата ќе биде потребен и документ за идентификација.