27-годишниот играч од денес е нов член на Академија Пандев и ќе биде големо засилување во нападот. Доаѓа од екипата на Волунтари од Романија, а во својата кариера има настапувано за голем број екипи меѓу кои Ујпешт, Широки Брег, Шкупи, Работнички…Добредојде Виктор и ти посакуваме многу голови во сино-белиот дрес.