27-годишниот напаѓач доаѓа од шампионот на Албанија, екипата на ФК Теута. Претходно во својата кариера има настапувано за екипите на Кожуф, Беласица, Силекс и Брегалница. Добредојде Пепи и ти посакуваме многу голови во дресот на Академија Пандев.