По победата во претходото 32. коло од ПМФЛ против екипата на Победа Прилеп (1:0), денеска ни претстои нов предизвик во првенството.

Денеска нашата екипа гостува во Битола кај Пелистер, кој е фенерџија на табелата, со 8 бодови заостанување зад нас и кој е еден од претендентите за излегување во понизок ранг од следната сезона.

Натпреварот во Битола започнува од 16:30 часот.