Академија Пандев со три претставника на обуката за напреден спортски менаџмент и спортска администрација

1.871   Денеска во домот на АРМ се одржа обука за напреден спортски менаџмент и спортската администрација на Олимписките спортски организации во општина Струмица. Обуката […]

ИН МЕМОРИАМ: Почина Ристо Дориев

6.089 По кратко боледување на 47 годишна возраст синоќа почина Ристо Дориев, татко на фудбалерот на Академија Пандев, Љупче Дориев. Ристо Дориев остави голем белег […]

Александар Стојанов и Љупче Дориев од Академија Пандев номинирани за тренер и фудбалер на годината

2.613 Како и секоја година, така и оваа, ќе се одржи манифестацијата „Најдобри во македонскиот фудбал“ за сезона 2017/2018. Во категоријата за најдобар фудбалер во […]