Во Тетово по победа за опстанок

2.318 Четирите бода во последните две кола ја подобрија атмосферата во екипата на Академија Пандев. Заборавена е лошата серија и несреќната елиминација во полуфиналето од […]

Академија Пандев ќе ја угости Шкендија – ново крунисаниот шампион во ПМФЛ!

1.947 Во рамките на 30. коло од домашното првенство, Академија Пандев го пречекува составот на новокрунисаниот шампион во домашното првенство, ФК Шкендија. Откако претходното коло, […]