Академија Пандев ремизираше со Ренова

2.023 Екипата на Академија Пандев ремизираше денеска со Ренова на домашен терен на стадионот „Кукуш“ во Турново. Нашата екипа испушти победа против тетовскиот состав, откако […]

Непознавањето на Статутот, Правилниците и останатите прописи на ФФМ никого не ослободуваат од одговорност

2.964 Почитувани, Знаеме дека навистина ова стана премногу и почнува да наликува на некоја серија со ново продолжение. Но, по последното соопштение на ФК Шкендија […]