Несреќен пораз во третиот натпревар

1.239 Трет пораз за Академија Пандев на подготовките во Анталија. Натпреварот против Младост Лучани беше рамноправен, но во 80. минута Киковиќ постигна гол за победа. […]

Стојанов: Задоволен сум од првата полусезона, целта е опстанок, но ако се укаже шанса, ја напаѓаме Европа!

1.273 Академија Пандев денеска забележа нов пораз од актуелниот шампион Вардар, откако во Скопје, на арената „Филип Втори“, загубивме со 3:1. По завршувањето на натпреварот, […]