Несреќен пораз во третиот натпревар

Трет пораз за Академија Пандев на подготовките во Анталија. Натпреварот против Младост Лучани беше рамноправен, но во 80. минута Киковиќ постигна гол за победа.

Академија Пандев настапи во следниот состав:
Вујанац, Марков, Вареловски, Димов, Чешмеџиев, Ганчев, Стоилов, Михаилов, Скендери, Грифони, Крстовски.

Во второто полувреме влегоа уште: Делевски, Николов и Денковски.

Следен противник на подготовките ќе ни биде Сумкајт од Азербејџан, а натпреварот се игра на 28 јануари.