Кристијан Стојкоски е нов играч на Академија Пандев

 

Кристијан Стојкоски од денеска и официјално е нов член на Академија Панев.

Се работи за одличен играч кој игра на позицијата офанзивен играч за врска. Стојкоски досега во својата кариера има настапувано за тимовите на Шкупи, Македонија ЃП и Тетекс.