+389 75 291-098 ; +389 34 612-955 [email protected]

Клупски новости

Прочитајте за активностите и новостите поврзани со Академија Пандев

Најнови резултати: Честитки за нашите играчи!

Академија Пандев

1 – 0

18 коло

ФК Пелистер

Пепи Горгиев е прво зимско засилување за Академија Пандев

Пепи Горгиев е прво зимско засилување за Академија Пандев

27-годишниот напаѓач доаѓа од шампионот на Албанија, екипата на ФК Теута. Претходно во својата кариера има настапувано за екипите на Кожуф, Беласица, Силекс и Брегалница. Добредојде Пепи и ти посакуваме многу голови во дресот на Академија...

прочитај повеќе
Победа во Битола, опстанок за Академија Пандев

Победа во Битола, опстанок за Академија Пандев

Академија Пандев и идната сезона ќе игра во Првата македонска фудбалска лига. По лошиот период, нашиот тим ја оствари третата победа во последните пет кола и сега има недостижни десет бода предност на три кола пред крајот на сезоната. Денеска го победивме Пелистер во...

прочитај повеќе
По триумфот над Победа – денеска гостуваме кај Пелистер

По триумфот над Победа – денеска гостуваме кај Пелистер

По победата во претходото 32. коло од ПМФЛ против екипата на Победа Прилеп (1:0), денеска ни претстои нов предизвик во првенството. Денеска нашата екипа гостува во Битола кај Пелистер, кој е фенерџија на табелата, со 8 бодови заостанување зад нас и кој е еден од...

прочитај повеќе
Општинското игралиште во Струмица ќе се вика „Филип Лазаревски“

Општинското игралиште во Струмица ќе се вика „Филип Лазаревски“

Советот на Општина Струмица вчера донесе одлука општинското игралиште во иднина да го носи името „Филип Лазаревски“ во чест на трагично починатиот поранешен фудбалер на Академија Пандев. Нашиот клуб почна иницијатива за преименување на игралиштето, а Општината...

прочитај повеќе
Две младински екипи во финалето од националниот Куп на Македонија

Две младински екипи во финалето од националниот Куп на Македонија

Академија Пандев ја задржа и воедно продолжи традицијата, па шеста година по ред ќе има барем еден тим од младинските категории кој ќе игра финале од Купот на Македонија. Годинава две возрасни категории успеаа да се пласират на завршницата и да дојдат на чекор до...

прочитај повеќе
Балдовалиев човек на одлука против Победа

Балдовалиев човек на одлука против Победа

Академија Пандев денеска одигра меч од 32. коло во ПМФЛ, на домашен терен против екипата на Победа од Прилеп. Нашата екипа триумфираше минимално но заслужено, со раниот гол уште во 2. минута на Зоран Балдовалиев, кој подоцна беше доволен за триумф и три бода. Со оваа...

прочитај повеќе
Академија Пандев со пораз се враќа од гостувањето кај Ренова

Академија Пандев со пораз се враќа од гостувањето кај Ренова

Фудбалерите на Академијап Пандев денеска со пораз се враќаат од гостувањето во Кичево кај Ренова, на ова гостување во рамките на 31. коло нашата екипа е поразена со 2:1. Во првиот дел мрежите мируваа на двете страни, а головите дојдоа во подоцнежниот дел од второто...

прочитај повеќе
Тренчовски: Во вториот дел игравме на се или ништо, честитки до моите играчи

Тренчовски: Во вториот дел игравме на се или ништо, честитки до моите играчи

Академија Пандев по лошиот период пролетва конечно врза два добри резултати. Откако во минатото коло славевме над Скопје, денес одигравме реми против новиот шампион Шкендија иако имавме негатива од 0-2. Тренерот на нашата екипа, Југослав Тренчовски по мечот имаше само...

прочитај повеќе
Академија Пандев извлече бод против новиот шампион

Академија Пандев извлече бод против новиот шампион

Натпреварот од рамките на 30. коло во домашното првенство, помеѓу Академија Пандев и новиот шампион во првенството Шкендија, заврши без победник, 2:2. Првиот дел беше во знакот на гостите кои по 16 и 19. минута веќе имаа убедливо водство со 2:0. Прво Жуниор постигна...

прочитај повеќе
Конечно скршен малерот: Победа по пауза од 14 кола – совладан Скопје

Конечно скршен малерот: Победа по пауза од 14 кола – совладан Скопје

Конечно, Академија Пандев ја запиша првата победа пролетва во ПМФЛ откако по пауза од 14. кола славеше над Скопје, и тоа на гостински терен во Кичево со резултат од 0-2. Мечот од 29. коло се одигра во Кичево поради суспензија на стадионот на Скопје. Средбата во првото...

прочитај повеќе
Шкупи – шанса за прва пролетна радост

Шкупи – шанса за прва пролетна радост

Академија Пандев денес во рамки на 28. коло од ПМФЛ на домашен терен во Турново ќе ја пречека екипата на Шкупи. Иако пролетва резултатит не се на наша страна, сепак во екипата владее задоволителна работна атмосфера, па како фудбалерите, така и стручниот штаб верува...

прочитај повеќе

Контактирајте не

Сакате да не прашате нешто или да ни пратите порака? Искористете ја формата.

10 + 8 =