+389 75 291-098 ; +389 34 612-955 [email protected]

Клупски новости

Прочитајте за активностите и новостите поврзани со Академија Пандев

Информација

Почитувани, На денешниот состанок на Управниот Одбор на клубот беше разгледена понудената оставка од страна на Шефот на стручниот штаб на сениорскиот тим - Ѓорге Стојчев. Сакаме да ја информираме јавноста дека понудената оставка НЕ Е ПРИФАТЕНА. Управниот Одбор, сите...

прочитај повеќе
Одложен натпреварот помеѓу Академија Пандев и Борец 1919

Одложен натпреварот помеѓу Академија Пандев и Борец 1919

Поради снежни врнежи на територијата на цела држава, Комисијата за натпревари на ФФМ ги одложи преостанатите 5 натпревари од 22.коло кои беа на програмата да се одиграат денес и ги пренасочи да се одиграат на 09.03.2022 година, среда, со почеток во 14:00 часот. Што...

прочитај повеќе
Одржано годишно собрание на ОФС Струмица

Одржано годишно собрание на ОФС Струмица

На вчерашното одржано годишно собрание на ОФС Струмица, по предлог на ФК Академија Пандев, сопственикот на клубот Горан Пандев беше избран за делегат на Собранието на ФФМ од страна на ОФС Струмица. Горан Пандев беше вклучен преку видео линк и им се заблагодари на...

прочитај повеќе
Виктор Ангелов потпиша за Академија Пандев

Виктор Ангелов потпиша за Академија Пандев

27-годишниот играч од денес е нов член на Академија Пандев и ќе биде големо засилување во нападот. Доаѓа од екипата на Волунтари од Романија, а во својата кариера има настапувано за голем број екипи меѓу кои Ујпешт, Широки Брег, Шкупи, Работнички...Добредојде Виктор и...

прочитај повеќе

Контактирајте нѐ

Сакате да не прашате нешто или да ни пратите порака? Искористете ја формата.

12 + 14 =