+389 75 291-098 ; +389 34 612-955 [email protected]

Клупски новости

Прочитајте за активностите и новостите поврзани со Академија Пандев

Најнови резултати: Честитки за нашите играчи!

Академија Пандев

1 – 0

18 коло

ФК Пелистер

Борче Постолов поставен за координатор на младинската школа на Академија Пандев

Борче Постолов поставен за координатор на младинската школа на Академија Пандев

Иако изминатите месец дена беа динамични со промените во сениорскиот тим, сепак паралелно се работи и на подигање на квалитетот на младинската школа на уште поголемо ниво. За таа цел во наредниот период организацијата во младинската школа ќе ја има Борче Постолов, кој...

прочитај повеќе
Горан Томовски го продолжи договорот со Академија Пандев на плус две години

Горан Томовски го продолжи договорот со Академија Пандев на плус две години

23-годишниот играч за врска одлучи да ја прифати понудата на раководството на клубот за продолжување на актуелниот договор кој истекуваше на лето за уште две години. Ние сме посебно среќни што дете од младинската школа кое е со нас уште од првиот ден од формирањето на...

прочитај повеќе
Димитар Трајков го потпиша својот прв професионален договор

Димитар Трајков го потпиша својот прв професионален договор

Димитар е роден 2004-та година, игра на позицијата напаѓач и е еден од играчите кои Академија Пандев ги смета за носители на сениорскиот тим во иднина. По потпишувањето на договорот Трајков заминува на шестмесечна позајмица во ФК...

прочитај повеќе
Ѓорге Стојчев е назначен за нов шеф на стручниот штаб на Академија Пандев

Ѓорге Стојчев е назначен за нов шеф на стручниот штаб на Академија Пандев

Раководството на клубот одлучи дека Стојчев е најдоброто решение за тренер на сениорскиот тим и ја има целосната доверба од сите во клубот. Стојчев е дел од Академија Пандев од самото формирање, најпрво како тренер во младинските категории, а од пред три сезони и како...

прочитај повеќе
Василица во Академија Пандев

Василица во Академија Пандев

Традиционално секоја година за Василица кршиме лепче со паричка, а оваа година среќата беше во најмладиот член во сениорскиот тим Кире Стојанов. Се верува дека на тој што ќе му се падне паричката ќе го следи среќа преку цела...

прочитај повеќе
Димитар Митровски ја засилува Академија Пандев

Димитар Митровски ја засилува Академија Пандев

22-годишниот играч последно има настапувано за екипата на Спортинг Лисабон, Португалија и ги има поминато сите младински репрезентативни селекции на Македонија. Митровски игра на позициите крило и офанзивен везен играч. Освен Спортинг Лисабон, претходно има...

прочитај повеќе
Сениорскиот тим на Академија Пандев ги започна зимските подготовки

Сениорскиот тим на Академија Пандев ги започна зимските подготовки

Денес на СЦ „Пандев“ сениорскиот тим на Академија Пандев ги започна зимските подготовки. Се одработи воведен тренинг, а од утре екипата продолжува со по две тренажни единици. Првата фаза од припремите ќе се одржи во Струмица, а на 20-ти јануари се заминува на...

прочитај повеќе

Контактирајте не

Сакате да не прашате нешто или да ни пратите порака? Искористете ја формата.

3 + 11 =