Академија Пандев со пораз се враќа од гостувањето кај Ренова

Фудбалерите на Академијап Пандев денеска со пораз се враќаат од гостувањето во Кичево кај Ренова, на ова гостување во рамките на 31. коло нашата екипа е поразена со 2:1.

Во првиот дел мрежите мируваа на двете страни, а головите дојдоа во подоцнежниот дел од второто полувреме.

Први поведуваа на натпреварот домаќините преку Мишковски во 69. минута за 1:0. Само 6 минути подоцна Нафиу стрела за двојна предност на домаќините, а Миловановиќ во 85. минута успеа да го ублажи нашиот пораз на ова гостување против „гипсарите“.

По 31. коло, Академија Пандев котира на 7. позиција на табелата со 36. бодови.