+389 75 291-098 ; +389 34 612-955 [email protected]

Добредојдовте на порталот на Академија Пандев

Бидете во тек со активностите на вашиот омилен клуб

Следен натпревар:

Денови

:

Часови

:

Минути

:

Секунди

Клупски новости

Турнир за младински категории

Изминатите три дена, кадетско-пионерската екипа на Академија Пандев предводена од тренерот Милан Василев учествува на престижниот турнир за младински категории „Фудбал френдс“ во Фоча - Босна и Херцеговина. Покрај нашата екипа која е единствен претставник од...

прочитај повеќе

Пријатели

За Академија Пандев

ФК Академија Пандев е македонски фудбалски клуб од градот Струмица. Од 2017 година е дел од Првата македонска фудбалска лига. Академија Пандев е проект на македонскиот фудбалер Горан Пандев.

Клубот е создаден во 2010 година како академија која работи само со младинските категории, но од 2014-та формира свој прв тим и започнува да се натпреварува во сениорските лиги……..

 

Престојни натпревари во лига

17:30 07.08.2022
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
ФК БРЕГАЛНИЦА

Му служиме на фудбалот од 2010 година

Придонесот на Академија Пандев во промоцијата на фудбалот во Македонија и светот е ценет

Нашиот клуб е нашето семејство

Како и во секое семејство, така и во нашето ние се грижиме еден за друг

Спонзори и пријатели

Контактирајте нѐ

Сакате да не прашате нешто или да ни пратите порака? Искористете ја формата.

15 + 15 =