Академија Пандев со пораз и победа на денешните мечеви во Софија

Пораз и победа во денешните натпревари против Лудогорец.

Генерацијата 2003 беше поразена со 2:0, а во генерацијата 2002, победивме со 1:0, стрелец на голот беше Васко Иванов.

На Софија Купот генерацијата 2008 оствари две победи пред утрешниот натпревар против Славија Софија се пласираше во полуфиналето.

Генерацијата 2005 утре го игра третиот натпревар за пласман во полуфиналето, досега имаат скор од една победа и еден пораз, додека во генерацијата 2006, исто така утре играат за пласман во полуфиналето, досега имаат еден пораз и еден нерешен натпревар.