Сениорите ги започнаа подготовките за пролетната полусезона

354 По вчерашните задолжителни лекарски прегледи, од денеска сениорскиот тим ги започна зимските подготовки за пролетниот дел од шампионатот. Поради обилните врнежи од снег, воведните […]

Пандев Куп

ПМФЛ 2017/18

13:00 | 17.02.2019 
       ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ  - ФК  МАКЕДОНИЈА ЃП          
02.05.2018
  ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ  1 -  0  ФК ПОБЕДА 
29.04.2018
   ФК РЕНОВА   2 -  1  ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ   
25.04.2018
   ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ   2 - 2  ФК ШКЕНДИЈА 
 22.04.2018
  ФК СКОПЈЕ    0 - 2    ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ   
 18.04.2018
   ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ   1-2  ФК ШКУПИ-1927 
15.04.2018
 ФК СИЛЕКС    0-0   ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ   
07.04.2018
   ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ  1 - 1  ФК ВАРДАР 
01.04.2018
 ФК РАБОТНИЧКИ    1-1   ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ   
 17.03.2018
   ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ  1-1 ФК ПЕЛИСТЕР 
 11.03.2018
 ФК ПОБЕДА    0-0   ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ   
 04.03.2018
   ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ  1-1 ФК РЕНОВА 
 25.02.2018
  ФК ШКЕНДИЈА    1 - 0    ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ   
18.02.2018
   ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ    0 - 0    ФК СКОПЈЕ